Organik Çeri Domates Kurusu (250 g)

Tükendi Organik Çeri Domates Kurusu (250 g)

Domates, içerdiği C vitamini, beta karoten ve E vitamini ile bağışıklık sistemimizin en büyük destekçisi ve kalp damar sağlığımız için önemli bir besin maddesidir. Domateste bulunan likopen, antioksidan özelliği ile kolestrolü düşürerek yağ asitlerini dengeler. Düşük kalori değeri ile diyet yapanların vitamin ve besin desteği alarak kilo kontrolü yapmalarını sağlar.

Kendimiz ve çocuklarımıza sağlıklı ve temiz gıda yedirmek, ne satın aldığımızı ne yediğimizi bilmek istediğimiz için yola çıktık. Bu yolculukta "Ankara'da başka bir tarım mümkün" dedik. Bostanımızda ülkemizin ve dünyanın birçok yerinden getirdiğimiz yerel domates tohumlarından organik sertifikalı zehirsiz ürettiğimiz Domateslerimizi taze iken özenle seçip güneşte geleneksel yöntemlerle kuruttuk.

Bostanımızda yetiştirilen organik çeri domateslerimiz yanlarında koruyucu olarak bulunan kaya tuzu eşliğinde güneşlenip kururken hem kışın sofralarımızı süslemeye hazırlandı, hem de besin değerlerini kaybetmeden raf ömrünü uzatmış oldu. Yemeklerinizde ve salatalarınızda kullanabileceğiniz gibi damak zevkinize göre zeytinyağı, kekik, badem ve limon ile marine ederek kahvaltılarınıza eşlik etmesini sağlayabilirsiniz.

Kışın aynı tazelikte yiyebilelim diye...

MoniBostan Organik Çeri Domates Kurusu 250 g

İçindekiler: Organik Domates

 

Marka/Üretici: MoniBostan

 

Sertifikalar: Türkiye Cumhuriyeti Organik Tarım Sertifikası/Nissert 

 

Menşei: Türkiye

 

Yöre: Ankara / Bala

 

Türü: Çeri Domates

 

İşletme Kayıt No: TR-06-K-055555

Müteşebbis Kodu: TR-OT-014-144/02

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Son yıllarda gıdamızda, toprağımızda havada, suda ve bedenimizde endüstriyelleşmenin yarattığı olumsuz etkilerin sonuçları da gözükmeye başladı. Geleneksel tarımın artan nüfusun gıda ihtiyacını karşılayamayacağı, hem pahalı, hem yetersiz hem de sağlıksız olduğu tezi ile yapılan tarımsal üretim modeli, geldiğimiz noktada toprağımızın, bitkimizin ve bizim daha fazla ilaca ve sunni müdahaleye ihtiyaç duymamızdan başkaca bir sonuç doğurmamıştır.

  • Marka: MoniBostan
  • Ürün Kodu: Dom_Kuru
  • Stok Durumu: Tükendi
  • 157,00TL
  • Vergiler Hariç: 155,45TL

Etiketler: Ankara'da Organik Yerli Üretim Organik Tarım Temiz Gıda Zehirsiz Üretim