Organik Dilim Domates Sosu (400 g)

Tükendi Organik Dilim Domates Sosu (400 g)

Domates, içerdiği C vitamini, beta karoten ve E vitamini ile bağışıklık sistemimizin en büyük destekçisi ve kalp damar sağlığımız için önemli bir besin maddesidir. Domateste bulunan likopen, antioksidan özelliği ile kolestrolü düşürerek yağ asitlerini dengeler. Düşük kalori değeri ile diyet yapanların vitamin ve besin desteği alarak kilo kontrolü yapmalarını sağlar.

Kendimiz ve çocuklarımıza sağlıklı ve temiz gıda yedirmek, ne satın aldığımızı ne yediğimizi bilmek istediğimiz için yola çıktık. Bu yolculukta "Ankara'da başka bir tarım mümkün" dedik. Bostanımızda ülkemizin ve dünyanın birçok yerinden getirdiğimiz yerel domates tohumlarından organik sertifikalı zehirsiz ürettiğimiz Domateslerimizi taze iken özenle seçip sos yaptık.

Organik dilim domateslerimiz, özenle yıkanıp ayıklandıktan sonra kabukları ile vedalaştılar, dilim dilim doğrandılar ve içerilerine tuz dahi hiçbir katkı maddesi almadan pastörize olmuş kavanozlara girerek vakumlandıktan sonra sofralarınızda tüketilmeye hazır hale geldiler. Yemeklerinizde, salatalarınızda, makarnalarınızda ve çeşitli soslarınızda kullanabileceğiniz gibi kış soğuğunda yaz sıcaklığını hissedeceğiniz mükemmel menemenler yapabilirsiniz.

Kışın aynı tazelikte yiyebilelim diye...

MoniBostan Organik Dilim Domates Sosu 400 g

İçindekiler: Organik Domates

Marka/Üretici: MoniBostan

Sertifikalar:  Türkiye Cumhuriyeti Organik Tarım Sertifikası/Nissert

Menşei: Türkiye

Yöre: Ankara / Bala

Türü: Domates

İşletme Kayıt No: TR-06-K-055555

Müteşebbis Kodu: TR-OT-014-144/02

Enerji ve besin öğeleri (100 g için)

Enerji (kcal/kJ)        18,12 / 76,93

Yağ                          0,20

    -Doymuş yağ       0,00

    -Trans yağ           0,00

Karbonhidrat            7,01

    -Şekerler              3,27

Protein                     0,81

Tuz                           0,36

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Son yıllarda gıdamızda, toprağımızda havada, suda ve bedenimizde endüstriyelleşmenin yarattığı olumsuz etkilerin sonuçları da gözükmeye başladı. Geleneksel tarımın artan nüfusun gıda ihtiyacını karşılayamayacağı, hem pahalı, hem yetersiz hem de sağlıksız olduğu tezi ile yapılan tarımsal üretim modeli, geldiğimiz noktada toprağımızın, bitkimizin ve bizim daha fazla ilaca ve sunni müdahaleye ihtiyaç duymamızdan başkaca bir sonuç doğurmamıştır.

  • Marka: MoniBostan
  • Ürün Kodu: MBdds20
  • Stok Durumu: Tükendi
  • 75,40TL
  • Vergiler Hariç: 74,65TL

Etiketler: Ankara'da Organik Yerli Üretim Organik Tarım Temiz Gıda Zehirsiz Üretim