Organik Kabuklu Badem (500 g)

Organik Kabuklu Badem (500 g)

Ankara Bala ilçesi Hanburun köyünde bulunan MoniBostan‘da hiçbir kimyasal gübre ya da ilaç kullanmadan yetiştirilen bademlerimiz sert kabuklu ve orta sert kabukludur. Ekolojik tarım prensiplerine göre yetiştirilen ve sizlere kadar ulaşan bademlerimiz organik sertifikalıdır.

Kavrulmadan çiğ olarak tüketilmesi sağlık açısından çok faydalı olan bademlerimiz kabuklu ve iç badem olarak sunulmaktadır.

Ferradual, nonperial, ferragnez, teksas ve ferrastar  türündeki bademlerimiz kendi üretimimizdir.

Protein, karbonhidrat, demir ve kalsiyum yönünden oldukça zengin olan badem, içerisinde bulunan yüksek miktarda yağ sayesinde besleyici özelliğinin yanı sıra cildimiz için de çok faydalı bir gıdadır.

Vitamin mineral için iyi bir kaynaktır: Yeterli miktarda karbonhidrat, doymamış yağ, lif, fosfor, kalsiyum, demir, potasyum, magnezyum, çinko, A, B, C ve E vitamini bulunur. Yarım çay bardağı badem günlük manganez ihtiyacının yüzde 45'ini, bakır ihtiyacının yüzde 20'sini karşılar.

Hastalıklardan korur: Yapılan çalışmalar gösteriyor ki badem tüketimi koroner kalp hastalıkları riskini azaltmaktadır. Badem LDL (kötü huylu) kolesterolü düşürücü etkiye sahiptir. Diyabet ve kardiyovasküler hastalıklar için çifte koruma sağlar. Araştırmalar, düzenli badem tüketenlerin total kolesterolde yüzde 4-12 oranında düşme olduğunu göstermiştir. Yarım çay bardağı badem 18 gram yağ içerir. Bunun 11 gramı kalp için faydalı olan doymamış yağlardan oluşmaktadır.

Bağışıklık sistemini güçlendirir: Badem iyi bir antioksidan olan, immün sistemi destekleyen E vitamini ve manganez kaynağıdır. Badem ayrıca magnezyum, bakır, riboflavin (B2) ve fosfor bakımından da zengin bir besindir.

Kilo vermeye yardımcıdır: İçeriğinde bulunan yağlar kilo vermeyi kolaylaştırır ve tok tutar, ara öğünlerde 10-15 adet badem tüketilebilir. İspanya'da yapılan, Obesity dergisinde yayımlanan, 28 ay süren ve 8865 yetişkin erkek ve kadın üzerinde uygulanan bir çalışmada, haftada en az iki kez badem tüketen kişiler hiç tüketmeyenlere göre yüzde 31 daha fazla kilo kaybetmiştir.

Safra taşlarının oluşumunu önler: Nurses Health Study'de 20 yıl boyunca yaklaşık 80 bin kadının diyetleriyle ilgili toplanan verilerde, haftada 28 gram badem, fıstık veya fıstık ezmesi tüketmenin, safra taşlarının oluşma riskini yüzde 25 oranında azalttığı saptanmıştır.

İçindekiler: Organik Kabuklu Badem (500 g)

Menşei: Türkiye

Yöre: Ankara / Bala

Türü: Kabuklu Badem

Sertifikalar: Türkiye Cumhuriyeti Organik Tarım Sertifikası/Nissert

Marka/Üretici: MoniBostan

İşletme Kayıt No: TR-06-K-055555

Müteşebbis Kodu: TR-OT-014-144/02

Enerji ve besin öğeleri (100 g için)

Enerji (kcal/kJ)        480,27 / 1985,31

Yağ                          44,67

    -Doymuş yağ       3,86

    -Trans yağ           0,00

Karbonhidrat            30,54

    -Şekerler              4,46

Protein                     15,10

Tuz                           0,17

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Son yıllarda gıdamızda, toprağımızda havada, suda ve bedenimizde endüstriyelleşmenin yarattığı olumsuz etkilerin sonuçları da gözükmeye başladı. Geleneksel tarımın artan nüfusun gıda ihtiyacını karşılayamayacağı, hem pahalı, hem yetersiz hem de sağlıksız olduğu tezi ile yapılan tarımsal üretim modeli, geldiğimiz noktada toprağımızın, bitkimizin ve bizim daha fazla ilaca ve sunni müdahaleye ihtiyaç duymamızdan başkaca bir sonuç doğurmamıştır.

  • Marka: MoniBostan
  • Ürün Kodu: MBkb20
  • Stok Durumu: 100
  • 50,00TL
  • Vergiler Hariç: 49,50TL

Etiketler: Organik Yerli Üretim Organik Tarım Temiz Gıda Zehirsiz Üretim